Znicz odprawił Motor

Piłka Nożna

Hat-trick Marcin Rackiewicza dał Zniczowi Pruszków pewne zwycięstwo 3:0 nad Motorem Lublin w meczu 32. kolejki II ligi piłkarskiej.

Początek spotkania w Pruszkowie nie zapowiadał wysokiej wygranej gospodarzy. Od pierwszych minut swój styl gry narzucili zawodnicy z Lublina, którzy bliscy byli zdobycia gola już w 3. minucie, ale Michała Ciarkowskiego zatrzymali defensorzy Znicza. Cztery minuty później ten sam zawodnik oddał strzał, jednak dobrze spisał się pruszkowski bramkarz Paweł Pazdan. Wkrótce do głosu  zaczęli dochodzić piłkarze w żółto-czerwonych strojach. Maks Banaszewski wrzucił piłkę w pole karne, ta doszła do Macieja Machalskiego, którego strzał w ostatniej chwili na rzut rożny wybił Tomasz Ptak. Goście odpowiedzieli strzałem Radosława Kursy, ale i tym razem górą był bramkarz. Na tę sytuację błyskawicznie golem odpowiedzieć mogli gospodarze, jednak Adrian Paluchowski był zdaniem sędziego na pozycji spalonej. Ten sam zawodnik ponownie groźnie uderzał na bramkę lublinian w 34. minucie, ale tym razem chybił. Upragnione prowadzenie gospodarze zyskali minutę później, gdy po błędzie bramkarza gości gola zdobył Rackiewicz.

Znicz poszedł za ciosem, co w 45. minucie zaowocowało drugą bramką. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Marcin Bochenek wrzucił piłkę w pole karne, a tam z pierwszej piłki uderzył Rackiewicz.

Siedem minut po wznowieniu gry piłkę w środku pola przejął bardzo aktywny w tym spotkaniu Maciej Machalski. Zagrał do Adriana Paluchowskiego, który podał do Rackiewicza, a ten po raz trzeci pokonał Tomasz Ptaka. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć obie drużyny miały okazje do zdobycia bramek.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Roberta Kochańskiego mają 44 punkty i zajmują ósme miejsce w tabeli grupy wschodniej. W przedostatniej 33. serii gier Znicz zmierzy się w Stalowej Woli z tamtejszą Stalą.

Znicz Pruszków 3:0 Motor Lublin
Bramki: 35’, 45’, 52’ Rackiewicz.

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas – Artur Januszewski (84’ Igor Biedrzycki), Maciej Machalski (89’ Mateusz Majewski), Michał Kucharski, Marcin Rackiewicz (’76 Bartosz Niksiński), Maksymilian Banaszewski (’90 Łukasz Sierociński) – Adrian Paluchowski

Motor Lublin: Tomasz Ptak – Damian Falisiewicz, Radosław Kursa, Dawid Ptaszyński, Grzegorz Bronowicki – Damian Kądzior (80’ Damian Szpak), Karol Kostrubała (68’ Jakub Kosiarczyk), Michał Ciarkowski, Ihor Mihalevsky (56’ Kacper Horodeński), Ivan Jovanović (63’ Kamil Wolski) – Artur Węska.