Znicz kończy sezon na szóstym miejscu

Piłkarze Znicza Pruszków zremisowali na wyjeździe z Jeziorkiem Iława 2:2 w ostatnim meczu sezonu 2010/2011. Bramki dla pruszkowian strzelili Bartłomiej Makowski oraz Michał Kucharski.

Podopieczni Świerczewskiego i Śliwowskiego zaczęli to spotkanie dość wysokim pressingiem, z czym gospodarze przez dłuższy czas nie potrafili sobie poradzić. Dzięki niezłej grze czerwono-żółci już w 19. minucie cieszyli się z prowadzenia – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową strącił Bartłomiej Makowski, a futbolówka wpadła do bramki obok zaskoczonego Dawida Kręta.

Po straconym golu gospodarze rzucili się do odrabiania strat i już 12 minut później było 1:1. Remigiusz Sobociński podał do Dawida Kowalskiego, który dokładnie dośrodkował na głowę Wojciecha Figurskiego, a ten pewnie pokonał Łukasza Błażejczyka.

Parę minut później Znicz miał szansę na drugiego gola, ale sytuacji sam na sam z Krętem nie wykorzystał Paweł Bylak.

W rewanżu czujność Błażejczyka przetestował z rzutu wolnego Marcin Kalkowski, ale golkiper Znicza popisał się efektowna paradą i wybił piłkę na rzut różny.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy gospodarze strzelili drugiego gola. Najpierw dogodnej okazji znalazł się Figurski, który stanął oko w oko z Błażejczykiem, ale nieczysto trafił w piłkę i ta została wybita przez obrońców Znicza. Jednak wybicie było zbyt lekkie i do futbolówki dopadł Piotr Sokołowski, który strzałem tuz przy słupku podwyższył na 2:1.

Minutę później gospodarze mogli już mieć dwubramkową przewagę, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tomasz Sedlewski.

Po przerwie tempo siadło, ale drużyna Świerczewskiego i Śliwowskiego zdołała wyrównać. W 53. minucie piłkę do siatki z kilku metrów wepchnął Michał Kucharski.

Przez resztę spotkania dominowali piłkarze Jezioraka, ale nie potrafili wykorzystać stwarzanych sytuacji. Niespodziewanie w 81. minucie goście mogli strzelić trzecią bramkę, ale z Kucharski z kilku metrów nie potrafił pokonać Kręta.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, z którego piłkarze Znicza mogą być zadowoleni. Drużyna z Pruszkowa zakończyła sezon na szóstym miejscu w tabeli, co jest wynikiem nienajlepszym, biorąc pod uwagę fakt, iż rundę wiosenną czerwono-żółci rozpoczynali jako lider II ligi.

Jeziorak Iława – Znicz Pruszków 2:2 (2:1)

Jeziorak: Kręt – Kowalski, Kalkowski, Wietecha (57’ Czupryna), Sulkowski (84’ Kretow) – Skokowski, Sedlewski, Rybkiewicz (63’ Kolibowski), Klein (62’ Kuciński) – Sobociński, Figurski.

Znicz: Błażejczyk – Bylak (69’ Witkowski), Januszewski, Jędrzejczyk, Kopciński (84’ Tomas – Kucharski, Machalski (82’ Karcz), Majewski (76’ Rybaczuk), Makowski – Tomczyk, Osoliński

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)