Znicz Basket znów przegrał mecz do wygrania

Znicz Basket mógł wygrać z Intermarche Zastalem Zielona Góra. Ostatecznie jednak uległ wiceliderowi tabeli 71:78.

Pierwsze akcje były skuteczne w wykonaniu gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6:0. Chwilę później Znicz Basket prowadził już jednak 8:6. Przez całą pierwszą połowę gospodarze kontrolowali przebieg gry. Dobrze funkcjonowało przejście z obrony do ataku. Pruszkowianie prezentowali również dobrą grę zespołową. Dzięki temu po pierwszej kwarcie prowadzili 24:15, a przed zmianą stron 42:27.

Na trzynaście minut przed końcem spotkania przewaga podopiecznych Romana Skrzecza urosła do dziewiętnastu punktów. Wówczas jednak niestety drugi oddech złapali zielonogórzanie. Jarosław Kalinowski dwa razy w krótkim czasie trafił za trzy. Potem goście zagrali agresywnie w obronie i skutecznie w ataku przez co doprowadzili do remisu i wyszli na prowadzenie. Ostatecznie dwa punkty zainkasował Zastal, który pokonał Znicza Basket 78:71.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiego zespołu zdobył Janavor Weatherspoon (19). Dobre zawody rozegrał również Grzegorz Radwan, który jako jedyny przebywał na parkiecie pełne 40 minut. W tym czasie rzucił 14 „oczek”. Dla gości najbardziej punktował Marcin Flieger (31).

Po tym meczu obie drużyny utrzymały swe pozycje w tabeli. Znicz Basket jest ósmy, a Intermarche Zastal drugi.

Znicz Basket Pruszków – Intermarche Zastal Zielona Góra 71:78(24:15, 18:12, 13:21, 16:30)

Znicz Basket Pruszków: J. Weatherspoon 19 (1), G. Radwan 14 (3), G. Malewski 10, W. Fraś 8, T. Briegmann 6, M. Aleksandrowicz 6, S. Nowak 5, A. Suliński 3 (1), D. Czubek 0.

Intermarche Zastal Zielona Góra: M. Flieger 31 (2), M. Jarmakowicz 17, J. Kalinowski 13 (2), M. Chodkiewicz 6 (2), G. Kukiełka 6, R. Rajewicz 3, W. Kus 2, T. Wojdyła 0, A. Busz 0