Znicz wygrywa z Resovią

Ostatni w tym roku ligowy mecz Znicz Pruszków może zaliczyć do udanych. W niedzielę na własnym boisku żółto-czerwoni pokonali 2:1 drużynę z Rzeszowa.

Dla Znicza to ważne zwycięstwo. Po wielu perturbacjach, wysokich porażkach i w końcu zmianie trenera, podopieczni Piotra Mosóra potrzebowali odzyskać skrzydła. Że będzie to w niedzielnym spotkaniu zadanie niełatwe, wiadomo było od początku. Resovia już raz w tym sezonie ograła drużynę z Pruszkowa 3:0. Znajduje się też w czołówce tabeli. Mimo to, trzy punkty po ostatniej potyczce powędrowały do gospodarzy.

Zacięta walka i momenty dominacji gości w pierwszej połowie meczu nie przełożyły się na wynik bramkowy. Po 45 minutach gry drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0:0. W drugiej połowie strzelecką formę pokazał Znicz. W 55. minucie do bramki Resovii trafił Karol Nojszewski, a dokładnie trzy minuty później Dariusz Zjawiński. Kontaktowego gola goście dobyli w 70. minucie po uderzeniu Grzegorza Płatka.

Znicz kończy rundę z dorobkiem 27 punktów i z 9. miejscem w tabeli. Teraz drużynę czeka przerwa. Kolejny mecz o ligowe punkty dopiero na wiosnę.