Znicz strzelał aż miło

Znicz Pruszków w 18.kolejce II ligi zaimponował skutecznością. Piłkarze z ul. Bohaterów Warszawy zaaplikowali rywalowi z Radomia cztery gole i zapisali na swoim koncie kolejne trzy punkty.

Piłkarze Dariusza Banasika imponują formą. Znicz zanotował trzecią wygraną z rzędu i jest coraz bliżej podium. Obecnie gracze z Pruszkowa plasują się na 4.pozycji w tabeli, a do Rakowa, który jest trzeci tracą zaledwie punkt.

Zdecydowanie spotkania rozpoczął Radomiak. Już w 2. minucie swoich sił z rzutu wolnego próbował Jakub Cieciura, jednak uderzył obok bramki. Goście nie ustawali w atakach i niepokoili obronę Znicza, ale brakowało im skuteczności. W końcu do głosu doszedł Znicz. Patryk Kubicki w 12. minucie otworzył wynik spotkania. Radomiak chciał szybko odrobić straty, jednak Radecki miał źle nastawiony celownik. Z kolei Znicz ze skutecznością nie miał problemów. Michał Kula poradził sobie ze strzałem Pawła Kaczmarka, ale przy dobitce Maksymiliana Banaszewskiego nie miał nic do powiedzenia. W 21. minucie gry było 2:0.

W drugiej połowie długo przeważał Znicz. Wynik spotkania w 58. minucie podwyższył Paweł Kaczmarek i gospodarze mogli grać już spokojniej. Znicz nie zamierzał na tym poprzestać. Zespół gości próbował poderwać Leandro. W końcu jego wysiłki przyniosły efekt i Radomiak zdobył bramkę. Leandro wykorzystał w 79. minucie rzut karny. Znicz musiał grać w osłabieniu, gdyż po czerwonej kartce boisko musiał opuścić Andrzej Niewulis. Gospodarze nie zamierzali bronić wyniku, lecz ruszyli do przodu. Umiejętności gry głową potwierdził Artur Jędrych, który wykorzystał dośrodkowanie Kaczmarka. Radomiak jeszcze raz znalazł drogę do siatki Misztala. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Leandro.

Znicz Pruszków –  Radomiak Radom 4:2  (2:0)

Kubicki 12′, Banaszewski 21′, Kaczmarek 58′, Jędrych 84′ –  Leandro 79′(k) i 90′

Czerwona kartka: Niewulis 78′

Znicz: Misztal – Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski – Górka (75′ Czarnecki), Danilczyk, Banaszewski, Kopciński, Kaczmarek (89′ Płaneta) – Kubicki (85′ Machalski).

Radomiak: Kula – Cieciura (63′ Puton), Sylwestrzak (37′ Jędrzejczyk), Świdzikowski,  Sulkowski,  Uliczny (62′ Puton), Agu (46′ Leandro Pereira), Chrabąszcz, Brągiel, Radecki, Ropski.