Znicz rozbił Polonię

Szóste zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie zanotowali piłkarze Znicza Pruszków. Podopieczni Dariusza Banasika pokonali 4:1 Polonię Bytom.

Drużyna z Pruszkowa cały czas zajmuje 4. miejsce w tabeli II ligi. Znicz zdobył 43 punkty i traci tylko jedno oczko do trzeciego Rakowa. W Bytomiu zespół Banasika znacznie wzbogacił konto bramkowe.

Pierwszy kwadrans gry wyrównany, jednak z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Andrzej Niewulis, który wykorzystał dośrodkowanie Pawła Kaczmarka. Znicz chciał iść za ciosem. Chwilę później minimalnie niecelnie główkował Kaczmarek. W 29. minucie zakotłowało się pod bramką Znicza. Po uderzeniu Lachowskiego Misztal odbił piłkę na rzut rożny, a po chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił Niewulis. W 34. minucie strzelał Chałas, piłkę na wślizgu pchnął Banaszewski i było 2:0.

W drugiej części gry Znicz kontrolował sytuację na boisku. Gospodarze szukali bramki kontaktowej, jednak kolejne okazje tworzył zespół gości. W 77. minucie gola zdobył Kaczmarek. Na 4:0 podwyższył Patryk Kubicki, który popisał się potężnym uderzeniem. Polonii udało się strzelić honorowego gola. Jego autorem Aleksander Januszkiewicz.

Polonia Bytom – Znicz Pruszków 1:4 (0:2)
Januszkiewicz 90′ – Niewulis 21′, Banaszewski 34′, Kaczmarek 77′, Kubicki 80′

Polonia: Olszewski – Słodowy (60′ Januszkiewicz), Rylukowski, Jánošík, Kutarba (88′ Szal) – Kowalczyk, Zalewski, Setlak (60′ Stefański), Lachowski, Zapotoczny (51′ Zakrzewski) – Zieliński.

Znicz: Misztal – Kucharski, Jędrych, Mysiak, Włodarczyk – Kaczmarek, Niewulis (76′ Danilczyk), Machalski (61′ Bartoszewicz), Banaszewski, Kubicki (82′ Stryjewski) – Chałas (43′  Kopciński).