Znicz niezwyciężony!

Koszykówka

Trwa wspaniała passa Znicza Basket Pruszków. Podopieczni Marka Zapałowskiego odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie. Znicz wygrał na wyjeździe z ekipą Zetkama Doral Nysa Kłodzko 79:71.

Koszykarze z Pruszkowa pokonują kolejne przeszkody na swojej drodze. Są jak robot, który jest idealnie zaprogramowany i realizuje wyznaczone zadania. Znicz nie ma litości dla swoich rywali, co przekłada się na wysoką pozycję w tabeli I ligi koszykówki mężczyzn. Podopieczni Marka Zapałowskiego są wiceliderem rozgrywek.

Początek spotkanie w Kłodzku wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt. Pierwszą kwartę prowadzeniem zakończyli gospodarze – 17:16. W drugiej odsłonie pełna mobilizacja w zespole Znicza, który zwarł szeregi, skutecznie bronił się i wykorzystywał swoje atuty w ataku. Trener Radomski musiał wstrząsnąć ekipą z Kłodzka i gospodarze wrócili do gry. Znicz kontrolował przebieg spotkania, co przed przerwą pozwoliło gościom osiągnąć prowadzenie.

Goście imponowali skutecznością w rzutach z dystansu. W trzeciej kwarcie gospodarze gonili i byli blisko Znicza, jednak skuteczność Filipa Puta pozwoliła spokojnie dotrwać do końca. Ostatnia odsłona to pogoń Zetkamy Doral Nysa. Wysiłki gospodarzy przyniosły efekt w postaci remisu, jednak po chwili trafił Put i Znicz ponownie prowadził. W końcu nastała przerwa w zdobywaniu punktów. Obie ekipy raziły nieskutecznością. Niemoc przełamał Kordalski. Znicz do końca kontrolował grę i mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa.

Aż pięciu graczy z Pruszkowa może pochwalić się dwucyfrową zdobyczą, co jest wynikiem godnym pochwały.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Znicz Basket Pruszków 71:79 (17:16, 19:22, 18:21, 17:20)

Doral: Stępień 15, Lipiński 12, Kowalski 12, Weiss 11, Bartkowiak 8, Bluma 5, Malona 4, Płatek 4, Kucia 0, Wojciechowski 0.
Znicz: Przyborowski 14, Kordalski 12, Słupiński 12, Put 11, Janiak 11, Czosnowski 8, Tokarski 4, Szwed 3, Cechniak 2, Tarczyk 2.