Znicz i Pogoń remisują

Piłka Nożna

Miniona niedziela obfitowała w piłkarskie emocje. Znicz Pruszków zmierzył się ze Stalą Rzeszów, Pogoń Grodzisk z zespołem Legia II. Oba spotkania zakończyły się remisem.

Piłkarze z Grodziska nie ukrywali, że nie są faworytem spotkania z rezerwami Legii Warszawa, jednak deklarowali jednocześnie wielką wolę walki w starciu z „wojskowymi”. I słowa dotrzymali. Po stracie gola w pierwszej połowie meczu na murawie w Ząbkach (w 40. minucie do bramki Pogoni trafił Mateusz Grudziński), potrafili podnieść się i powalczyć. Wyrównującą bramkę w 59. minucie dla grodziskiej drużyny z rzutu karnego zdobył Damian Jaroń. Zaledwie pięć minut później bramkarz stołecznego klubu znów wyciągał piłkę z własnej siatki. Bramkę strzelił Patryk Szymański. Legia wyrównała w 77. minucie dzięki akcji Kamila Orlika.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Legia II Warszawa: 2:2. Kolejnym przeciwnikiem Pogoni będzie Huragan Morąg. Mecz w sobotę, 5 października, na murawie w Grodzisku.

Remisem 2:2 zakończył się także niedzielny pojedynek Znicza Pruszków ze Stalą Rzeszów. Po dobrym początku w wykonaniu Znicza i bramce Roberta Obsta w 14. minucie wydawało się, że losy meczu są już wstępnie ustalone. Przeciwnik nie dał jednak za wygraną. W 31. minucie wyrównującego gola dla Stali zdobył Tomasz Płonka. W drugiej połowie dorobek bramkowy Znicza powiększył celnym strzałem Paweł Tarnowski. I wynik ten pozostawał niezmienny aż do 92. minuty. W doliczonym czasie gry, tuż przed ostatnim gwizdkiem do bramki Znicza głową trafił Damian Sierant.

Znicz Pruszków – Stal Rzeszów: 2:2. Kolejny mecz, tym razem na wyjeździe, Znicz Pruszków rozegra 5 października z Legionovią.