Znicz gromi na wyjeździe

Piłka Nożna

Pewna wygrana Znicza Pruszków w spotkaniu z Olimpią Zambrów. Podopieczni Dariusza Banasika zaaplikowali rywalom aż cztery bramki.

Znicz pojechał do Zambrowa po trzy punkty. Ekipa z Pruszkowa goni czołówkę i nadal liczy się w walce o awans do I ligi. Dodatkowo Znicz chciał zrewanżować się Olimpii za jesienną porażkę na własnym boisku.

Bardzo dobre zawody rozegrał Tomasz Chałas, który dwa razy znalazł drogę do siatki Piotra Czaplińskiego. Jednak to nie napastnik Znicza otworzył wynik spotkania. W 22. minucie Chałas podawał, a celnym strzałem głową popisał się Krzysztof Kopciński. Goście kontrolowali przebieg gry i szukali szansy na podwyższenie rezultatu. Wszędzie pełno było Chałasa. W 29. minucie snajper z Pruszkowa był o krok od wpisania się na listę strzelców, jednak piłkę zmierzającą do bramki wybił Gogol.

Do końca pierwszej części spotkania wynik się nie zmienił, jednak już chwilę po wznowieniu Znicz miał wyborną okazję. Faulowany w polu karnym był Kubicki. Piłkę na wapnie ustawił Chałas i wykorzystał jedenastkę. Znicz rozdawał karty w tym spotkaniu. Kolejne akcje, kolejne strzały. Aktywny był Kubicki, sporo zamieszania w szeregi obrony Olimpii wprowadzał Maciej Machalski. Ten ostatni w 76. minucie idealnie obsłużył Chałasa i było 3:0. Jednak na tym nie koniec. Ozdobą spotkania był gol Banaszewskiego zdobyty zza linii pola karnego.

Znicz dopisał do swojego konta trzy punkty i traci tylko jedno oczko do Rakowa Częstochowa, który zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Olimpia Zambrów –  Znicz Pruszków 0:4 (0:1)
Kopciński 22′, Chałas 47′(k) i 76′, Banaszewski 83′

Olimpia: Czapliński – Dzienis (66′ Mroczkowski),  Piłatowski, Dziemidowicz, Gogol – Brzęczek (53′ Buzun), Kuczałek, Tunkiewicz, Grzybowski, Janik (57′ Hryszko) – Kowal (84′ Jastrzębski).
Znicz: Misztal – Kucharski, Niewulis, Mysiak, Włodarczyk – Kopciński, Machalski (77′ Danilczyk), Bartoszewicz (81′ Janiszewski), Banaszewski (87′ Górka), Kubicki – Chałas (83′ Stryjewski).

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.