Znicz Basket złapał oddech

Druga wygrana z rzędu Znicza Basket Pruszków. W 28. kolejce I ligi koszykówki zespół Marka Zapałowskiego pokonał na wyjeździe SKK Siedlce 89:75.

Jeszcze niedawno w Pruszkowie ze strachem w oczach spoglądali w dół. Trzy porażki z rzędu sprawiły, że widmo spadku zajrzało w oczy koszykarzy Znicza Basket. Dwa zwycięstwa wprowadziły nieco spokoju w szeregi drużyny.

Po wygranej z Notecią, przyszedł czas na wyjazd do Siedlec. W pierwszej odsłonie Znicz Basket stopniowo budował przewagę. Na półtorej minuty przed końcem przyjezdni prowadzili 23:18, a w końcówce odskoczyli rywalom – 28:19. Początek drugiej kwarty znakomity w wykonaniu gości. Gracze SKK popełniali kolejne błędy, a Znicz Basket trafiał rzut za rzutem – 45:25. Na półmetku rywalizacji Znicz Basket prowadził 51:34.

W trzeciej odsłonie goście kontynuowali marsz po zwycięstwo. Trójka Madziara – 65:43. Gospodarze przez blisko cztery minuty nie potrafili zdobyć punktów. Na minutę przed końcem trzeciej odsłony Znicz Basket prowadził blisko 30 punktami!

Koszykarze z Pruszkowa w dobrych humorach przystępowali do ostatniej kwarty. SKK było bezradne, gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowanego rywala. Początek czwartej kwarty dla przyjezdnych. Dwa celne rzuty wolne Cetnara – 81:47. W końcówce do ataku ruszyli siedlczanie i nieco zmniejszyli straty. Znicz Basket odniósł 11 zwycięstwo w sezonie.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiej ekipy zdobył Tomasz Madziar – 23.

SKK Siedlce – MKS Znicz Basket Pruszków 75:89 (19:28, 15:23, 13:23, 28:15)