Znicz awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski

Piłkarze pruszkowskiego Znicza pokonali 2:0 III-ligowy Ruch Wysokie Mazowieckie. Podopieczni Artura Węski awansowali tym samym do 1/16 finału Pucharu Polski.

Znicz już dwukrotnie mierzył się z piłkarzami Ruchu. W ramach rozgrywki II ligi w latach 2010 i 2011. W pierwszym meczu padł wtedy remis 1:1, w drugim piłkarze z Pruszkowa wygrali 5:2. I choć w piątkowym starciu wynik nie był wysoki, to jednak zdobyty z łatwością.

Pierwszą połowę spotkania zdominowali pruszkowianie, którzy pewnie czuli się na murawie w Wysokiem Mazowieckiem. W 33. minucie Marcin Bochenek zdobył bramkę po rzucie rożnym. Znicz na przerwę schodził więc z przewagą, choć gospodarze w końcówce pierwszej połowy przejęli inicjatywę.

Po przerwie piłkarze Ruchu od razu ruszyli do ofensywy. I choć w tej połowie częściej mieli piłkę to nie zdołali stworzyć akcji, która doprowadziłaby do wyrównania. W 76. Minucie to Znicz wykorzystał okazje. Po rzucie rożnym bramkę zdobył Mikołaj Szymański. Dwubramkową przewagę Znicz utrzymał do końca.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Znicz Pruszków 0:2 (0:1)