Znicz awansował do I ligi!

Pruszków

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Znicz Pruszków zapewnił sobie awans do I ligi. Podopieczni Dariusza Banasika w 32. kolejce II ligi pokonali 2:0 Kotwicę Kołobrzeg.

Spełniły się nadzieje kibiców Znicza, którzy mocno trzymali kciuki, aby na ostatniej prostej żółto-czerwoni utrzymali się na podium. Znicz krok po kroku zbliżał się do I ligi. Rundę wiosenną rozpoczynał na 4. miejscu w tabeli, jednak szybko wskoczył na podium. Jedynie w spotkaniu z liderem z Mielca musiał uznać wyższość rywali. Znicz spisywał się rewelacyjnie i gromadził kolejne punkty. Pozycja wicelidera dawała spokój, jednak za plecami czaiły się GKS Tychy i Wisła Puławy. Ubiegłotygodniowa porażka 0:4 z Legionovią Legionowo sprawiła, że w szeregi ekipy wdarł się niepokój.

Po wysokiej porażce na wyjeździe Znicz chciał się zrehabilitować, jednak presja była podwójna. Na ostatniej prostej kolejna strata punktów mogłaby mieć poważne konsekwencje. Podopieczni Dariusza Banasika udźwignęli ciężar rywalizacji z Kotwicą Kołobrzego. Już w pierwszej połowie Znicz rozstrzygnął losy spotkania. O wyniku meczu zadecydowała skuteczność zawodników defensywnych. W 18. minucie wynik spotkania otworzył Maciej Mysiak, a na 2:0 podwyższył Andrzej Niewulis.

Znicz Pruszków odniósł szesnaste zwycięstwo w sezonie. W nadchodzącej kolejce żółto-czerwoni otrzymają trzy punkty za walkower z Okocimskim Brzesko, który wycofał się z rozgrywek. W 34. serii spotkań Znicz na własnym stadionie zagra z Nadwiślanem Góra. A w kolejnym sezonie w Pruszkowie zagości I liga.

Znicz Pruszków – Kotwica Kołobrzeg 2:0 (2:0)
Mysiak 18′, Niewulis 41′

Znicz: Misztal – Kucharski, Jędrych, Mysiak, Włodarczyk – Kaczmarek (76′ Rackiewicz), Bartoszewicz, Niewulis, Banaszewski (87′ Stryjewski), Jagiełło (75′ Kopciński) – Chałas (86′ Machalski). 

Kotwica: Małecki – Cichy, Poznański, Księżniakiewicz (78′ Rydzak), Szywacz – Nowak (78′ Zieliński), Żołądź (46′ Sochań), Lewiński, Szubert (46′ Horna), Böttcher – Bejuk.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.