Złote debiuty karateków

Karate

Aleksandra Gorzka i Jakub Malicki, reprezentanci Klubu Karate Pruszków, zostali mistrzami świata seniorów w karate. – Marzenia się spełniają – powiedział po dekoracji Malicki.

Mistrzostwa odbyły się w Genewie, a „biało-czerwoni” byli jedną z najlepszych ekip. W rywalizacji seniorów wywalczyli aż 21  medali, w tym 12 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Rewelacyjnie spisali się reprezentanci pruszkowskiego Klubu Karate, którzy w seniorach dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Bezkonkurencyjna w kata indywidualnym okazała się Aleksandra Gorzka, która w Genewie wywalczyła także srebro w fuku-go. – W najskrytszych marzeniach nie sądziłam, że zostanę mistrzynią świata. Po raz pierwszy walczyłam w seniorach, a już sam wyjazd na mistrzostwa był dla mnie wielkim wyróżnieniem – przyznała zawodniczka, która debiutowała w MŚ.

Debiutantem był również Jakub Malicki i podobnie jak jego klubowa koleżanka wypadł znakomicie. W ko-go kumite zdeklasował rywali i sięgnął po upragnione złoto. – Przed mistrzostwami celowałem w trzecie miejsce. W marzeniach był jednak złoty medal. Jak widać marzenia się spełniają. Jestem szczęśliwy, że w debiucie udało mi się sięgnąć po taki sukces. To motywuje do dalszej pracy – powiedział po odebraniu złotego medalu reprezentant Klubu Karate Pruszków.

Z kolei w ko-go kumite na najniższym stopniu podium stanęła Anna Lewandowska. Wśród młodzieżowców znakomicie w fuku-go spisała się Adrianna Bromek, która zdobyła tytuł mistrzowski.