Zgrupowanie kadry szczypiornistów w Pruszkowie

Piłka Ręczna

Od zgrupowania w Pruszkowie reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozpoczyna przygotowania do mistrzostw świata, które w styczniu odbędą się w Doha w Katarze.

Konsultacja szkoleniowa rozpoczyna się dziś (16 grudnia) i potrwa tydzień. „Biało-czerwoni” zostaną zakwaterowani w hotelu Victor, natomiast treningi będą odbywały się w obiekcie BGŻ Arena.

Trener Michael Biegler na zgrupowanie w Pruszkowie powołał 20 zawodników. W gronie tym znaleźli się m.in.: Sławomir Szmal (na zdjęciu), Karol Bielecki czy Krzysztof Lijewski. Dwójka szczypiornistów – Michał Szyba (Gorenje Velenje) i Piotr Wyszomirski (Pick Szeged) – do Pruszkowa dojedzie w trakcie zgrupowania. 

Kadrowicze tym samym zainaugurują przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw świata. Zmagania odbędą się w styczniu w Katarze. Po zgrupowaniu w Pruszkowie, „biało-czerwoni” udadzą się na międzynarodowy turniej w Katowicach. Później (5-8 stycznia 2015) kadrowicze spotkają się na zgrupowaniu w Płocku, po czym udadzą się do Oviedo w Hiszpanii na kolejny turniej.

Mistrzostwa globu rozpoczną się 13 stycznia w Doha.  

Kadra na zgrupowanie w Pruszkowie: Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak, Michał Daszek (wszyscy Wisła Płock), Robert Orzechowski, Patryk Kuchczyński, Paweł Niewrzawa (wszyscy Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski (obaj Azoty Puławy), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Damian Krzysztofik (Stal Mielec), Michał Szyba (Gorenje Velenje – Słowenia), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged – Węgry).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.