Zdobył złoto mistrzostw Europy niesłyszących

Piłka Nożna

Ogromny sukces Mateusza Krajewskiego z Piastowa. Zawodnik może cieszyć się z tytułu mistrza Europy w piłce nożnej do lat 21 osób niesłyszących.

W czerwcu wspieraliśmy z cały sił podopiecznych Adama Nawałki podczas Euro we Francji. Polacy dotarli do ćwierćfinału, gdzie przegrali z późniejszym mistrzem Europy – Portugalią. Kilka tygodni później we Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Europy do lat 21 osób niesłyszących. W turnieju o każdy centymetr boiska walczył Mateusz Krajewski, który jest mieszkańcem Piastowa.

Biało-czerwonym przyszło rywalizować w grupie A, gdzie trafili na Szwecję, Ukrainę i Wielką Brytanię. Polacy rozkręcali się z meczu na mecz. Turniej rozpoczęli od porażki 1:2 z Ukrainą, co niektórzy uznaliby za wykładnik możliwości naszej kadry. Zespół podniósł się i w kolejnym meczu rozbił Wielką Brytanię 4:2. W ostatnim grupowym starciu Polacy rywalizowali ze Szwecję. Zacięty pojedynek zakończył się wynikiem 2:2. Polska z dorobkiem czterech punktów awansowała do półfinału z drugiej lokaty.

Jak wiadomo, prawdziwa gra rozpoczyna się w fazie pucharowej. Prosta zasada: przegrany odpada i zostaje z niczym. W przypadku biało-czerwonych nie znalazła zastosowania. Półfinał zapowiadał się niezwykle ciężko, gdyż nasza kadra trafiła na Rosję, która była typowana na zwycięzcę turnieju. Twarda i zdecydowana postawa zaowocowała remisem 2:2. O wszystkim miały decydować rzuty karne. Większą skutecznością wykazali się Polacy, którzy wygrali 4:2. W finale biało-czerwoni zmierzyli się z Turcją. Lepiej trudy spotkania znieśli nasi piłkarze. Po morderczej rywalizacji cieszyli się z wygranej 3:2.

Ważnym punktem reprezentacji Polski osób niesłyszących był Mateusz Krajewski. Mieszkaniec Piastowa wystąpił we wszystkich spotkaniach biało-czerwonych.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.