Zawodniczka z Grodziska powołana do kadry

Łyżwiarstwo

Maria Dobosz, łyżwiarka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, została powołana do młodzieżowej reprezentacji Polski na międzynarodowe zawody „Danubia Cup” w shorttracku. Zmagania odbędą się w dniach 6-8 stycznia w Budapeszcie.

Maria Dobosz stale podnosi swoje umiejętności i odnosi sukcesy na szczeblu krajowym. Nad jej prawidłowym rozwojem czuwa olimpijczyk Sławomir Chmura, a także Urszula Kamińska, które trenuje zawodniczkę w szkole w Białymstoku. – Od tego roku Maria ściga się na krótkim  torze i odnosi sukcesy. Wygrała w ogólnopolskie zawody rankingowe Lawndale 500 w Junior. Ściga się także na torze długim, gdzie również prezentuje się bardzo dobrze. W grudniu wygrała Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Zakopanem w kategorii 13-latek –  przedstawia trener UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Teraz Dobosz będzie miała okazję zaprezentować się na arenie międzynarodowej. – Zakwalifikowała się do turnieju w Budapeszcie na grudniowych Ogólnopolskich Zawodach rankingowych w Białymstoku – podaje Chmura.

Nie da się ukryć, że powołanie do reprezentacji jest sukcesem samym w sobie. Jednak na tym poprzestać nie można. – Sukcesem jest zakwalifikowanie się Marii do reprezentacji. Jakiego występu oczekuję? Osobiście liczę  na pierwszą szóstkę na 500 metrów, czyli finał – wyraża swoje oczekiwania Chmura.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.