Zagrali dla Mateusza. I zwyciężyli!

Piłka Nożna

W sobotę i niedzielę w miejscowości Miętne odbył się turniej piłkarski im. Mateusza Jacaka, zmarłego nagle zawodnika Znicza Pruszków. Jego drużynowi koledzy dali z siebie wszystko i do domu wracają z pucharem zwycięzców!

Turniej odbywał się w ramach cyklu Miętne Football Cup. Pomysł nadania zmaganiom drużyn z rocznika 2004 imienia Mateusza Jacaka ma związek z przypadającymi 8 marca urodzinami zawodnika. W organizację odpowiedniej oprawy szybko zaangażowali się rodzice jego klubowych kolegów. Hart ducha pokazali też sami młodzi piłkarze Znicza 2004A, którzy po niezbyt łatwych początkach w niedzielę mogli się cieszyć ze zwycięstwa w turnieju. – Zajęliśmy pierwsze miejsce, okupione kontuzjami, ale możemy mówić o sukcesie. Chłopcy grali z bardzo dużym poświęceniem – mówi nam Marcin Jasiński, trener drużyny.

Nie zabrakło momentów wzruszających. Prezes Znicza Pruszków przekazał rodzicom Mateusza Jacaka koszulkę Roberta Lewandowskiego z podpisem słynnego napastnika. Prezent trafi na aukcję na rzecz 8-letniego Maksymiliana Bednarczyka, ciężko chorego piłkarza Mazura Karczew.

W turnieju dla Mateusza zagrały drużyny: MKS Polonia Warszawa, MKS Ząbkovia Ząbki, LKS Mazowsze Miętne, OKS Otwock, Gwardia Koszalin, Start Łódź, Juventa Starachowice.

Wszystkim gratulujemy sportowej postawy!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.