Zacięta walka na piłkarskich boiskach

Piłka Nożna

Po świątecznej przerwie piłkarze z niskich lig wrócili na murawy. Rundę wiosenną rozpoczęli również zawodnicy z klubów A klasy. Jak im poszło?

W grupie południowej mazowieckiej IV ligi przeważały wyniki remisowe. Podziałem punktów i wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie Błonianki Błonie z Hutnikiem Warszawa. Taki sam rezultat widniał na tablicy wyników w dwóch innych spotkaniach. Chodzi tu o stracie KS Raszyn z Drukarzem Warszawa oraz drużyny UKS Łady z zespołem Orzeł Wierzbica. Z trzech oczek może się cieszyć Mszczonowianka Mszczonów, która pokonała KS Konstancin 3:1. Również drugi zespół Znicza Pruszków w miniony weekend odniósł triumf. Pruszkowianie wygrali z Wilgą Garwolin 2:0. Z łatwo zdobytych trzech punktów może cieszyć się Żyrardowianka Żyrardów. Tu piłkarze nie musieli się namęczyć, ponieważ spotkanie z Dolcanem II Ząbki zakończyło się… walkowerem.

W grupie północnej Ożarowianka Ożarów Mazowiecki musiała uznać wyższość lidera. Druga w tabeli Ożarowianka przegrała aż 0:3 z zespołem MKS Przasnysz.

Rozgrywki okręgówki również przyniosły wiele emocji. Pogoń II Grodzisk Mazowiecki zdegradowała drużynę SEMP Ursynów wygrywając 4:1. Mocny triumf odniósł również Milan Milanówek. Jego starcie z Zaborowianką Zaborów zakończyło się wynikiem 3:0. Z wyjazdowych wojaży trzy oczka przywiozła Perła Złotokłos. Piłkarze Perły wygrali z drużyną UMKS Piaseczno 2:1. Nieco mniej szczęścia miały pozostałe drużyny z naszego regionu. Naprzód Brwinów uległ Okęciu Warszawa 1:3. Identycznym wynikiem zakończyło się starcie LKS Chlebni z Unią Warszawa, w którym to rywale odnieśli triumf. Natomiast Naprzód stare Babice uległ 1:2 drużynie Laura Chylice.

W A klasie również ciekawie. W grupie Warszawa III KS II Raszyn może pochwalić się zwycięstwem. Raszynianie w spotkaniu z UMKS II Piaseczno strzelili dwa gole i dzięki temu mogą dopisać trzy oczka do dorobku w tabeli. Po zakończeniu spotkania na tablicy widniał wynik 2:0. Na murawie triumfowali również piłkarze Tura Jaktorów. Zawodnicy z jaktorowskiej drużyny okazali się lepsi od piłkarzy z Międzyborowa. Tur Jaktorów – Wrzos Międzyborów 1:0. W derbach regionu podział punktów. Piast Piastów zremisował z GLKS Nadarzyn 2:2. Podziałem punktów zakończyło się także spotkanie AMT Nowa Wieś i UKS Siekierki (1:1). Jedynie Perła II Złotokłos po minionej kolejce nie może cieszyć się z punktów. Zawodnicy ze Złotokłosu przegrali 0:2 ze Świtem Warszawa.

Zaciętej walki nie zabrakło na boiskach grupy Warszawa IV. Passovia Pass rozgromiła drużynę FC Płochocin, choć ta jeśli chodzi o bramki nie była znacznie gorsza. Wynik po ostatnim gwizdku sędziego to 5:3. Drugi zespół Błonianki Błonie był o włos od remisu. Na szczęście ze starcia z Rysiem Laski drużyna z Błonia przywiozła komplet punktów. Błonianka wygrała 4:3. Zwycięstwo świętowała również Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki, która pokonała UKS GOSiR Stare Babice 2:1. Z wyjazdowego spotkania jeden punkt przywiózł II zespół LKS Chlebni. Mecz z Błękitnymi Korytów zakończył się wynikiem 2:2. Natomiast Mszczonowianka II Mszczonów uległa zespołowi Orzeł Kampinos 1:2.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.