Wyjazdowe zwycięstwo Liderek

W 2. kolejce I ligi koszykówki kobiet ekipa Panattoni Europe Lider Pruszków pokonała AZS Uniwersytet Warszawski 80:68.

Pierwsze minuty gry wyrównane, ale po trójce Szumełdy-Krzyckiej przyjezdne wyszły na prowadzenie – 7:4. Liderki utrzymywały przewagę, a po trafieniu Marciniak zwiększyły ją – 15:8. W końcówce AZS zmniejszył straty i pierwsza odsłona zakończyła się trzypunktową przewagą podopiecznych Jacka Rybczyńskiego. Druga kwarta rozpoczęła się po myśli gospodyń, które za sprawą trójki Olesiewicz wyszły na prowadzenie – 19:18. Liderki starały się dotrzymywać rywalkom kroku, ale te zwiększały przewagę i przyjezdne przegrywały 22:26. Trójka Piędel zmieniła sytuację – 28:26. W końcu do głosu doszły przyjezdne, które wypracowały czteropunktową przewagę – 36:32.

W trzeciej kwarcie długo trwała walka punkt za punkt. Wynik oscylował w granicach remisu, ale dobra postawa Szyller sprawiła, że Liderki odskoczyły rywalkom – 59:54. Przed ostatnią odsłoną przyjezdne prowadziły 64:54. AZS walczył do końca i stopniowo zmniejszał straty. Po trójce Krzyżaniak było 68:73. Liderki były jednak czujne i w końcówce przypieczętowały drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy rzuciła Oliwia Szumełda-Krzycka – 24.

AZS Uniwersytet Warszawski – Panattoni Europe Lider Pruszków 68:80 (14:17, 23:24, 17:23, 14:16)