Wygrana Bogorii i awans

Tenis Stołowy

Grodziscy tenisiści potwierdzili dominację w ćwierćfinałowej rywalizacji fazy play-off. Tym razem w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a nasi gladiatorzy ponownie zwyciężyli Sokołów S.A. Jarosław 3:0. Półfinałowym rywalem Bogorii będzie drużyna AZS AWFIS Balta Gdańsk.

Można stwierdzić, że dzisiejsze spotkanie miało bardzo podobny przebieg do tego piątkowego w Jarosławiu. Podopieczni trenera Tomka Redzimskiego 3:0 pokonali Mateusza Czernika oraz Konstantinosa Angelakisa. Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja przeciwko liderowi Sokołów Sathiyanowi Gnanasekaranowi. Tym razem do pojedynku z Hindusem przystąpił Marek Badowski.

Wcześniej Panagiotis Gionis w meczu otwarcia pokonał swojego rodaka Angelakisa. Co ciekawe było to pierwsze starcie w LOTTO Superlidze zawodników pochodzących z Grecji. Spotkanie to dostarczyło grodziskiej publiczności wiele spektakularnych wymian, co często wywoływało aplauz fanów Bogorii. Zwycięstwo Panosa gwarantowało w tym momencie awans Bogorii do strefy medalowej LOTTO Superligi

Wracając do starcia kapitana Bogorii z Gnanasekaranem, to po dwóch setach zawodnik z Azji prowadził 2:0 w setach. Od tego momentu odmieniło się oblicze meczu. Marek zaczął lepiej odbierać serwy tenisisty Sokołów oraz rozgrywać akcje. Kolejne dwa sety padły łupem Banego. W piątym nasz zawodnik prowadził 7:2, ale Hindus walczył zaciekle od każdą piłeczkę. Na szczęcie przy trzeciej piłce meczowej Marek wygrał akcję i tego seta 11:9. Wygrana nad 39. zawodnikiem światowego rankingu ITTF na pewno doda Badowskiemu pewności siebie.

Ostatnia gra Pavla Sirucka z Mateuszem Czernikiem nie miała większej historii. Czech był skupiony, uważny i przypieczętował drugiej zwycięstwo Bogorii. Warto pamiętać, że Siru odniósł bardzo ważne zwycięstwo w Jarosławiu nad Gnanasekaranem. W ten sposób tenisiści Tomasza Redzimskiego zapewnili sobie miejsce w gronie najlepszych czterech zespołów Superligi. Rywalem Bogorii będzie AZS AWFIS Balta Gdańsk, która w dwumeczu okazała się lepsza od Energi-Manekin Toruń (zwycięstwo 3:0 i 3:2).

Mecze półfinałowe odbędą się po weekendzie majowym 6 i 8 maja. Pierwszy mecz prawdopodobnie zostanie rozegrany w Gdańsku, rewanż w niedzielę o godzinie 16 w hali przy Westfala.