Wreszcie zwycięstwo naszych koszykarzy!

Znów w ostatniej kwarcie meczu zawiodła gra Znicza Basketu. Tym razem jednak udało się wygrać z Tempcoldem AZS Politechniką Warszawską 71:62.

W środę odbyła się 18. kolejka. Pruszkowianie swój mecz z MKS Dąbrowa Górnika rozegrali wcześniej. Po pozostałych spotkaniach Znicz Basket wypadł jednak z pierwszej „ósemki” aż na 11. pozycję. Po zwycięstwie w Warszawie pruszkowianie awansowali na miejsce 9.

W niedzielnym spotkaniu koszykarze Znicza Basketu dobrze zagrali w obronie, zacieśniając strefę podkoszową. Gospodarzom pozostały rzuty z dystansu, których nie potrafili wykorzystać. Jednocześnie podopieczni Romana Skrzecza szybko wychodzili do ataku i zdobywali kolejne punkty. Dzięki temu po pierwszej kwarcie prowadzili 22:11, a na przerwie już 42:26.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Gospodarzom udało się znaleźć sposób na dostanie się pod nasz kosz. W konsekwencji w czwartej kwarcie odrobili większość strat. Akademicy przegrywali wówczas zaledwie czterema punktami. Na szczęście nie zdążyli wyrównać, a w utrzymaniu prowadzenia pomogła naszym poprawa w grze obronnej.

Tempcold AZS Politechnika Warszawska – Znicz Basket Pruszków 62:71 (11:22, 15:20, 10:8, 26:21)

Tempcold AZS Politechnika Warszawska: M. Kolowca 13, M. Nowakowski 10 (1), Ł. Wilczek 10 (1), K. Sulima 8, M. Popiołek 5, M. Jankowski 5, T. Jaremkiewicz 4, M. Ponitka 3, P. Pełka 3 (1), M. Michalak 1, M. Kret 0, M. Exner 0

Znicz Basket Pruszków: J. Weatherspoon 17 (1), D. Czubek 13 (1), G. Radwan 10 (2), T. Briegmann 9, B. Piotrowski 6, A. Suliński 6, W. Fraś 5, S. Nowak 3, G. Malewski 2, K. Krajewski 0