Wojownicy spod znaku smoka

Nadarzyn

Trening czyni mistrza. Z pewnością z takiego założenia wychodzą zawodnicy klubu UKS Czerwone Smoki z Nadarzyna. Jeden z nich, Adam Maciak, zdobył srebrny medal na Grand Prix Mazowsza.

UKS Czerwone Smoki to klub, który zrzesza młodych fanatyków judo i jiu-jitsu. Młodzież doskonali swoje umiejętności, a następnie sprawdza swój poziom w rywalizacji z innym zawodnikami. W listopadzie wojownicy Czerwonych Smoków mieli okazję wystąpić w Grand Prix Mazowsza w Sochaczewie.

W zmaganiach dzieci i młodzików poprzeczka była zawieszona wysoko. – Są zawody, gdzie zjeżdża się po tysiąc zawodników i ich umiejętności są różne. Jedni trenują dłużej, inni krócej i podczas walk ta dysproporcja jest widoczna. W Sochaczewie trenerzy wystawili najlepszych, więc o sukces było ciężko – mówi Andrzej Pilipczuk, trener UKS Czerwone Smoki.

Do Sochaczewa pojechało trzech wojowników Czerwonych Smoków. Z medalu cieszył się tylko jeden. 15-letni Adam Maciak w kategorii do 66kg wywalczył srebro w judo. – Adam musiał stoczyć trzy walki, aby zdobyć medal. Cieszy nas ten wynik. Piotrkowi Andrulewiczowi i Jaśkowi Kielakowi nie udało się wejść na podium, ale walczyli ambitnie – opisuje trener.

Chłopcy trenują i widać tego efekty. Zdobywają cenne doświadczenie, a takim na pewno jest reprezentowanie barw naszego kraju. – We wrześniu Maciak i Kielak zostali powołani do kadry kadetów w jiu-jitsu sportowym. Pojechali na Puchar Świata, czyli zawody bardzo wymagające. Nie odnieśli sukcesów, ale sam wyjazd pokazuje, że mają potencjał – tłumaczy Pilipczuk.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.