Wisła lepsza od Liderek

Region

Matizol Lider Pruszków uległ przed własną publicznością drużynie Wisły Can Pack Kraków 47:65.

W pierwszych minutach spotkania inicjatywę na parkiecie przejęły podopieczne Arkadiusza Konieckiego. Dzięki dobrej grze w obronie i doskonałej dyspozycji Bednarek i Ross w ataku Liderki wypracowały ośmiopunktowe prowadzenie. W tym czasie koszykarki z Krakowa nie były w stanie wypracować dobrej akcji, tracąc dziewięć punktów z rzędu.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem  21:13 dla Liderek.
Niestety w kolejnych kwartach to krakowianki królowały na parkiecie. Przyjezdne mocno zacieśniły obronę, przez co zablokowały pruszkowiankom możliwości manewru w polu trzech sekund. Z przebiciem się przez linie obrony Wisły miały Chomać i Denson. Z minuty na minutę coraz pewniej czuły się Luczenka i Leciejewska, które łatwo zdobywały kolejne punkty dla Karkowskiego klubu.

Ostatecznie Wisła pokonała Liderki 47:65, zapewniając sobie pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego.

Matizol Lider Pruszków – Wisła Can-Pack Kraków 47:65 (21:13, 9:18, 9:19, 8:15).

Punkty dla Matizolu Lider Pruszków: Ross 22, Mosby 10, Bednarek 6, Chomać 4, Denson 2, Bednarczyk 2, Koc 1, Cymmer 0, Pułtorak 0, Hughes 0, Skorek 0

Punkty dla Wisły Can-Pack Kraków: Leciejewska 18, Phillips 11, Leuczanka 10, Basko 9, Jelavic 7, Krężel 4, Gawor 2, Pawlak 2, Powell 2