Wielki sukces Fertikowskiego w Anglii

Region

Paweł Fertikowski wygrał 4:3 z 48. na świecie Francuzem Christophem Legout w 1/16 finału gry pojedynczej turnieju ITTF Pro Tour English Open.

Fertikowski po zwycięstwie 4:3 nad doświadczonym francuskim zawodnikiem (obu tenisistów stołowych w światowym rankingu dzieli aż 247 miejsc) uległ w drugiej rundzie Gao Ningowi z Singapuru 0:4. Kilka miesięcy temu podczas Austrian Open w Wels azjatyckiego tenisistę stołowego w stosunku 4:1 pokonał Daniel Górak.

W angielskim Sheffield indywidualnemu mistrzowi Polski niestety się nie powiodło. Nasz zawodnik przegrał w pierwszej rundzie z Chińczykiem Xu Xinem 1:4 i odpadł z rywalizacji. Jego los podzielił „Wandżi”, który nie sprostał Czechowi Antoninowi Gavlasowi, przegrywając 2:4.

Z gry podwójnej odpadł także grodziski debel Górak/Wang. Polacy przegrali w 1/8 finału z Koreańczykami Jung i Kim 1:3.

Na 1/16 finału swój występ w turnieju U21 zakończył „Ferdek”. 20-latek przegrał 1:3 zreprezentantem Hong Kongu Wong Chun Tingiem.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.