Ursus pokonany

Piłka Nożna

Piłkarze Znicza Pruszków pokonali u siebie stołeczny Ursus 2:1. Zwycięstwo pruszkowianom zapewnili Artur Januszewski i Marcin Rackiewicz.

Spotkanie z Ursusem rozpoczynało serię gier kontrolnych podopiecznych Roberta Kochańskiego. W tym meczu, tak jak zapowiadał trener gospodarzy, było kilku testowanych zawodników – dwóch defensywnych i jeden ofensywny.

Początek to znaczna przewaga Znicza w posiadaniu piłki , ale wiele z niej nie wynikało. Pierwszą składną akcję gospodarze stworzyli w 10 minucie, ale testowany zawodnik uderzył obok bramki. Pierwszą groźną i od razu skuteczną akcję gości można było zobaczyć dopiero w 35 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z graczy Ursusa z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później w dogodnej okazji znalazł się Emil Adamczuk, ale przegrał pojedynek z golkiperem gości. W 41. minucie Znicz wyrównał – Artur Januszewski wykorzystał świetne podanie Mateusza Majewskiego.

Po przerwie gra się wyrównała. W 55. minucie groźnie strzelał Mateusz Muszyński, ale jego strzał na rzut rożny sparował bramkarz Ursusa. Pięć minut później swoją okazję mieli goście, ale Michał Bigajski też nie dał się pokonać. Kilka minut później po strzale Adriana Paluchowskiego piłka uderzyła w słupek. Goście groźnie zaatakowali w 69. minucie, ale w sytuacji sam na sam Znicza od straty bramki uratował Bigajski. W 75. minucie Paluchowski znów pomylił się centymetry, a w 78. minucie Bigajski ponownie wygrał pojedynek z napastnikiem rywali. Pięć minut później Znicz wyszedł na prowadzenie – Marcin Rackiewicz wykorzystał podanie Maksa Banaszewskiego oraz błąd bramkarza gości i umieścił piłkę w pustej bramce. Minutę później powinno być 3:1, ale Adrian Paluchowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. Wynik do końca nie uległ zmiaie i Znicz odnotował pierwsze w tym roku zwycięstwo.

Znicz Pruszków – Ursus Warszawa 2:1 (1:1)

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan (’46 Damian Krzyżewski (’55 Michał Bigajski)) – Kamil Tomas (’46 Krzysztof Kopciński), Arkadiusz Jędrych (’46 Zawodnik testowany), Igor Biedrzycki (’46 Michał Kucharski), Zawodnik testowany (’46 Sebastian Olczak) – Artur Januszewski(’46 Maciej Machalski), Marcin Bochenek (’46 Maks Banaszewski), Daniel Nawrocki (’46 Mateusz Muszyński), Mateusz Majewski (’46 Karol Grudniewski), Emil Adamczuk (’46 Marcin Rackiewicz) – Zawodnik testowany (’46 Adrian Paluchowski).

Bramki: ’41 Artur Januszewski, ’83 Marcin Rackiewicz.