Turniej Teqball im. Maurycego Beniowskiego już za nami

Teqball

W dniach 10-11 października Miasto Podkowa Leśna wspólnie z Podkowa Teqball Club oraz Polskim Związkiem Teqball’a (PZTEQ) po raz kolejny zorganizowało imprezę, w której udział wzięli czołowi zawodnicy naszego kraju.

Oczywiście nie zabrakło reprezentantów klubu – Podkowa Teqball Club, który wystawił najliczniejszą kadrę zawodniczą spośród wszystkich drużyn startujących (kluby z Warszawy, Łodzi, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Szczecina), co potwierdza tezę że Podkowa Leśna jest kolebką teqball’a w Polsce.

W sobotę o wejście do niedzielnych finałów rywalizowali singliści. Wiele emocjonujących meczów w grupach, z których do fazy pucharowej wyłoniona została ścisła ósemka, trwało blisko 5 godzin. Ćwierćfinały i półfinały to „sportowy sobotni deser”, wspaniałe akcje, bardzo wysoki poziom umiejętności zawodników, długie wymiany i Wice Mistrz Świata w roli głównej, Adrian Duszak z awansem do finału. Jego półfinał z 14 letnim Markiem Pokwapem zwiastuje dobrą przyszłość tej dyscypliny w Polsce. Niesamowity nastolatek z Warszawy pokazał znakomitą grę przeciwko mistrzowi, Marek Pokwap (niezrzeszony) zapewne na stałe melduje się w czołówce polskich singlistów. Do finału awansował również Patryk Kamiński (Hutnik Warszawa), pokonując Alana Gałeckiego, naszego najlepszego, eksportowego zawodnika klubu z Podkowy Leśnej.

Niedziela to rozgrywki deblowe, czyli podwójne emocje. 15 par przystąpiło do rywalizacji i podobnie jak w singlu zaczęli od meczów w grupach. W pucharach zameldowało się 8 par, następnie zostało ich 4 i to świadczyło o bliskości finałów.

Podkowę Leśną w półfinałach reprezentowali Jan Ochędalski/Franciszek Tusiński oraz Bartłomiej Frańczuk, który wystąpił w parze z Adrianem Duszakiem. Niestety losowanie sprawiło że to właśnie trzech zawodników PTC spotkało się w walce o finał. Zwyciężyli Frańczuk/Duszak po pięknym trzysetowym meczu. W drugim półfinale Patryk Kamiński/Bartosz Januszewski pokonali parę Konrad Nowicki/ Marek Pokwap.

Mecze o medale rozpoczęły się o godzinie 15.00, brąz w singlu wywalczył Alan Gałecki, a w deblu para Ochędalski/Tusiński. Srebro singla dla Patryka Kamińskiego, zwyciężył faworyt Adrian Duszak (FiN Ostrołęka). W grze podwójnej  srebro dla pary Kamiński/Januszewski (Hutnik Warszawa), a złoto Frańczak/Duszak.

Cały turniej poprowadził Sergiusz Ryczel, jego elektryzujące komentarze były doskonałym dopełnieniem turnieju.

Turniej w Podkowie Leśnej był inauguracyjnym turniejem z czterech imprez PZTEQ im. M. Beniowskiego planowanych na ten rok, współfinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu. Miejmy nadzieję że nasi reprezentanci będą mieli szanse już niedługo wziąć rewanż na zwycięzcach z naszego Miasta-Ogrodu, jak podkreślał Sergiusz Ryczel „Kolebki polskiego teqballa”.