Trzecie zwycięstwo z rzędu Znicza Basketu!

Region

Po raz trzeci z rzędu Znicz Basket podejmował rywala we własnej hali. Jednocześnie podtrzymana została dobra passa naszych koszykarzy. Pruszkowianie wygrali tym razem z Górnikiem Wałbrzych 86:64.

Początek meczu należał do gości, którzy po siedmiu minutach prowadzili 14:9. Później, dzięki dobrej grze Janavora Weatherspoona, który w piętnaście minut rzucił 20 punktów, pruszkowianie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Po przerwie dobrą grę prezentował Dominik Czubek. Znicz Basket nie oddał prowadzenia do końca.

Poza Weatherspoonem i Czubkiem w dużej mierze taki rezultat jest wynikiem dobrej gry w obronie Sławomira Nowaka, który świetnie zagrał w obronie.

Znicz Basket Pruszków – JKKS Górnik Wałbrzych 86:64 (18:14, 24:23, 19:15, 25:12)

Znicz Basket Pruszków: J. Weatherspoon 25, S. Nowak 18, D. Czubek 12, T. Briegmann 9, G. Malewski 8, G. Radwan 5, M. Aleksandrowicz 5, W. Fraś 4, A. Suliński 0, B. Piotrowski 0, K. Krajewski 0

JKKS Górnik Wałbrzych: S. Buczyniak 18, M. Matczak 12, M. Wróbel 11, B. Józefowicz 10, M. Sterenga 4, D. Pieloch 3, A. Mrozik 3, K. Jakóbczyk 3, Ł. Grzywa 0, B. Ratajczak 0