Trudny wyjazd Znicza

Piłka Nożna

W przedostatniej kolejce II ligi piłkarskiej przed Zniczem Pruszków ciężki mecz. Podopieczni Dariusza Banasika jadą do Katowic, gdzie zmierzą się z miejscowym Rozwojem, który nadal liczy się w walce o awans.

Znicz ma kiepską końcówkę sezonu. Jeszcze w połowie kwietnia wydawało się, że pruszkowska drużyna może powalczyć o I ligę. Marzenia prysły niczym bańka mydlana. Znicz nie wygrał od sześciu spotkań i na osiemnaście możliwych punktów zdobył zaledwie dwa „oczka”. W ostatnim ligowym starciu zatrzymał liderujące Zagłębie Sosnowiec – 0:0. Czy podopiecznym trenera Banasika uda się powstrzymać Rozwój?

Zespół z Katowic zajmuje 5. pozycję w ligowej tabeli i traci zaledwie punkt do lidera, jednak ostatnio boryka się z kłopotami. Wystarczyłoby, żeby piłkarze Rozwoju byli bardziej skuteczni i być może ze Zniczem nie miałby większego znaczenia. W ostatnich trzech spotkaniach katowiczanie zanotowali same remisy. Dlatego w spotkaniu ze Zniczem konieczne jest zdobycie kompletu punktów, aby w ostatniej kolejce Rozwój mógł postawić kropkę nad „i”.

Znicz zajmuje 9. miejsce w tabeli i zapewne gracze trenera Banasika na koniec sezonu chcieliby poprawić swoje położenie. W rundzie jesiennej ekipa z Pruszkowa triumfowała na własnym terenie. Dzięki trafieniom Patryka Kubickiego i Macieja Górskiego Znicz mógł dopisać sobie trzy punkty. Czy w Katowicach uda się powtórzyć ten wyczyn?

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.