Triumf po dogrywce

Pruszkowskie Liderki stoczyły zacięty bój z Pszczółką AZS UMCS II Lublin. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Lider wygrał jednym punktem.

To drugie zwycięstwo pruszkowskiej drużyny na wyjeździe w tym sezonie. Liderki walczyły o wygraną do samego końca. Początek spotkania wyrównany, jednak wraz z upływem czasu przewagę wypracowały sobie gospodynie. Pszczółka po rzucie Poleszczak prowadziła już siedmioma punktami – 16:9. Liderki zbliżyły się do rywalek na punkt – 15:16, jednak gospodynie ponownie „odjechały”. Pierwszą kwartę Pszczółka zakończyła prowadzeniem 21:15.

Początek drugiej odsłony to pogoń przyjezdnych. Liderki zdobyły dziesięć punktów z rzędu i było 27:23 dla drużyny z Pruszkowa. Gra wyrównała się, jednak na przerwę w lepszych nastrojach schodziły przyjezdne – 31:29. Trzecia odsłona zacięta. Szybko na prowadzenie wyszły gospodynie 34:31. Później drużyny toczyły wyrównany bój i szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Pszczółka wypracowała sobie cztery punkty przewagi – 45:41, jednak Liderki odrobiły straty – po 47.

Czwartą kwartę znakomicie rozpoczęły przyjezdne. Dziesięć punktów z rzędu i prowadzenie 57:47 napawało optymistycznie. Później pogoń Pszczółki, którą celną „trójką” zakończyła Piędel. Remis po 57 i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W decydującym momencie ciężar gry wzięła na siebie Wrzesień. Koszykarka Lidera rzuciła pięć punktów, do dało zwycięstwo jej drużynie – 62:61.

Najwięcej punktów w spotkaniu zdobyła Anna Dąbek – 23.

Pszczółka AZS UMCS II Lublin – PTS Lider Pruszków 61:62 (21:15, 8:16, 18:16, 10:10, d: 4:5)