Triumf Bogorii w tenisie stołowym

Grodzisk Maz.

Zespoły Bogorii stoją na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o tenis stołowy. Ostatnio swoje możliwości pokazały kadetki, sięgając po złoto w mistrzostwach Polski. Kadeci również pokazali się z jak najlepszej strony.

Bohaterkami mistrzostw zostały Zofia Śliwka, Milena Mirecka, Antonina Zembowicz i Zuzanna Gutkowska. Pewna i wyważona gra od samego początku plasowała je w czołówce zawodów.

W fazie grupowej wygrały dwa razy wynikiem 3:0. W ćwierćfinale wygrały wynikiem 3:1, czym wywalczyły sobie wejście do strefy medalowej. Mimo niezbyt pomyślnego początku, dziewczęta szybko wróciły do formy i niedługo potem cieszyły się już wejściem do finału. Zawodniczkom Bogorii uległa ekipa UKS Dojlidy Białystok wynikiem 3:0.

Kadeci – Adam Smoter i Kamil Sadowski – wywalczyli brązowe medale. To wspaniały wynik, biorąc pod uwagę jedynie 15-minutową przerwę między meczem grupowym a ćwierćfinałem. Ostatecznie ulegli w półfinale.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!