Tenis ziemny – Lotto Superliga

Grodzisk Maz.

Tenis ziemny przeżywa swój renesans m. in. dzięki osiągnięciom Igi Świątek, czy Huberta Hurkacza. To tenis światowy – a co słychać na „naszym podwórku”?

5 czerwca w Kozerkach rozegrano drugą kolejkę Lotto Superligi. Na korcie stanęły do walki kluby CKT Grodzisk Mazowiecki i BKT Advantage z Bielska-Białej. Triumfy święcił gospodarz – wygrał z beskidzkim klubem aż 5 meczów.
Single kobiet:
Dalma Galfi – Maja Chwalińska 6/4, 3/6, 10/3
Ekaterine Gorgodze – Johana Markova 6/2, 6/3
Single mężczyzn:
Jerzy Janowicz – David Poljak 6/3, 7/6
Debel kobiet:
Ekaterine Gorgodze/Katarzyna Piter – Patrycja Niewiadomska/Johana Markova 6/1, 6/0
Debel mężczyzn:
Łukasz Kubot/Jerzy Janowicz – Zdenek Kolar/David Poljak 6/1, 6/3

Ekipa z Grodziska oddała tylko jeden mecz. W pojedynku Zdenek Kolar – Maks Kaśnikowski zwyciężył pierwszy z nich.

Lotto Superliga rozgrywana była w ośrodku sportowym Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. Miejsce wybrane nie bez kozery (!). Niedługo wzbogaci się o kolejne korty tenisowe i obiekty sportowe, co sprawi, że będzie najnowocześniejszym ośrodkiem tenisowym w Polsce.

To pierwsze tego typu rozgrywki w Polsce. O medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski gra 8 klubów. Klub z Grodziska jest gospodarzem trzech spotkań. Rozgrywki następnych kolejek w Kozerkach już 7 i 14 sierpnia. Bilety możecie kupić tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.