Szymańska najlepsza w Nadarzynie

Tenis Stołowy

GLKS Wanzl Scania Nadarzyn w sezonie 2014/2015 zdobył brązowy medal w rywalizacji tenisistek stołowych w ekstraklasie kobiet. Jak radziły sobie zawodniczki z Nadarzyna indywidualnie w tych rozgrywkach?

Najwyżej w rankingu indywidualnym całej ligi uplasowała się Antonia Szymańska. Liderka zespołu z Nadarzyna została sklasyfikowana na 6. miejscu z 52% skutecznością. 32-letnia tenisistka w minionym sezonie zanotowała 29 występów, z których 15 spotkań rozstrzygnęła na swoją korzyść. Na 20. miejscu uplasowała się Klaudia Kusińska. 22-letnia tenisistka zanotowała skuteczność na poziomie 47%. Na jej bilans złożyło się 19 spotkań – 9 zwycięstw i 10 porażek.

 

Pięć pozycji niżej od Kusińskiej znalazła się Eva Jurkova. 20-letnia zawodniczka ze Słowacji zwycięsko wyszło z 6 konfrontacji, a w 13 musiała pogodzić się z porażką. Jej skuteczność wyniosła niespełna 32%. Imponujące statystyki ma Paulina Krzysiek. Zawodniczka z Nadarzyna zanotowała 100% skuteczność, ale wystąpiła zaledwie w dwóch spotkaniach.

 

GLKS do końca walczył o złoty medal mistrzostw Polski, jednak w półfinale KTS Zamek Tarnobrzeg okazał się przeszkodą nie do przejścia. Zespół z Nadarzyna wywalczył drugi brązowy medal w historii swoich występów w ekstraklasie.

 

 

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.