Szwed daje zwycięstwo

Koszykarze Znicza Basket Pruszków w dobrych nastrojach wracają z Poznania, gdzie pokonali Biofarm Basket 61:60. Losy spotkania wahały się do ostatnich sekund.

Wydawało się, że po dobrym początku spotkania Znicz Basket będzie kontrolował przebieg gry i zmierzał pewnie do zwycięstwa. Przyjezdni wygrali pierwszą kwartę 16:11. W drugiej odsłonie poznaniacy ruszyli do ataku. Na półtorej minuty przed końcem gospodarze za sprawą Szydłowskiego wyszli na prowadzenie. Po kolejnych punktach Wielocha Biofarm Basket zyskał czteropunktową przewagę – 26:22. Aktywny był Damian Janiak, którego „trójka” pozwoliła zbliżyć się do rywali – 26:25. Na półmetku rywalizacji było 28:26 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie poznaniacy mieli nawet dziewięć punktów przewagi – 35:26. Jednak w dobrej dyspozycji był Słupiński, a dobrze za trzy rzucał Janiak. W końcu przełożyło się to na wynik. Znicz Basket przed ostatnią odsłoną prowadził 41:40. Goście dobrze rozpoczęli czwartą kwartę. Po rzucie Kordalskiego było 52:46, jednak gospodarze szybko doprowadzili do remisu – po 52. Zacięta walka trwała do samego końca. Już po końcowej syrenie na linii rzutów wolnych stanął Mateusz Szwed. Dwa punkty pozwoliły przyjezdnym na zwycięstwo 61:60.

Znicz Basket odniósł trzecie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Najwięcej punktów w rywalizacji z Biofarmem Basket rzucił Dawid Słupiński – 14.

Biofarm Basket Pruszków – Znicz Basket Pruszków 60:61 (11:16, 17:10, 12:15, 20:20)