Święto tańca za nami!

Pruszków

Na dwa dni Pruszków zamienił się w stolicę światowego tańca! A to wszystko za sprawą turnieju Top Dance Open 2021, w którym udział wzięło kilkuset tancerzy z całego świata!

W dniach 9-10 października w Pruszkowie odbył się największy turniej federacji tańca sportowego FTS w Polsce od początku 2020 roku – Top Dance Open 2021. Turniej honorowym patronatem objęli Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza i Prezydent Pruszkowa – Paweł Makuch.

Top Dance Open 2021 był pierwszym otwartym turniejem Światowej Federacji Tańca Sportowego WDSF w Polsce zorganizowanym od początku pandemii. W rywalizacji wzięły udział 74 kluby z 10 różnych krajów, a organizatorzy zanotowali ponad 460 startów par! Tancerze wzięli udział w 48 kategoriach, a w komisji sędziowskiej pracowało 20 osób z 7 różnych krajów. Pary poziomu mistrzowskiego zapewniły niesamowite przeżycia dla publiczności, a profesjonalna organizacja – sprawny przebieg turnieju. Top Dance Open 2021 dla wielu tancerzy był niezwykle wyczekiwaną imprezą. Umożliwił bowiem start wszystkim spragnionym tanecznej rywalizacji. – To wspaniałe, że do Pruszkowa przyjeżdża mnóstwo młodych i zdolnych tancerzy. Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem ich pracy oraz poziomu jaki zaprezentowali w swoich prezentacjach – podkreślają organizatorzy.

To już 4 turniej, który UKS Top Dance zorganizował w ciągu ostatnich dwóch lat. Promocja sportu i zdrowego trybu życia przez organizację turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych jest jednym z najważniejszych celów tego prężnie działającego klubu. Top Dance to największy uczniowski klub sportowy na terenie powiatu pruszkowskiego, który prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci młodzieży oraz dorosłych.

Zadanie: „TOP DANCE OPEN 2021” było dofinansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Pruszków.

Turniej sfinansowany był ze środków Fundacji PZU.

Turniej był dofinansowany ze środków Fundacji ARP.

 

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.