Świątek awansowała do półfinału Indian Wells

Tenis

Ćwierćfinałowe starcie Igi Świątek z Madison Keys okazało się jedynie formalnością. Iga potrzebowała zaledwie 56 minut by rozgromić rywalkę.

Za nami ćwierćfinał turnieju Indian Wells. Iga Świątek zmierzyła się w nim z Ameykanką Madison Keys. Mecz okazał się dla raszynianki jedynie formalnością. Światek potrzebowała zaledwie 56 minut by rozgromić swoją rywalkę.

Świątek spotkanie rozpoczęła z ogromnym impetem. Niewiele brakowało i pierwszy set zakończyłby się wynikiem 6:0. Amerykance udało się ugrać jedynie gema. W drugiej odsłonie meczu mogliśmy już podziwiać teatr jednej aktorki. Iga pewnie wygrała tę odsłonę meczu.  Mecz zakończył się wynikiem Iga Świątek – Madison Keys 6:1, 6:2

W piątek w półfinale Świątek zmierzy się Simoną Halep, mistrzynią turnieju w Indian Wells z 2015 roku. Bilans ich meczów to 2-1 dla Rumunki. Trzy razy spotkały się w IV rundzie wielkoszlemowych imprez. Dwa razy trafiły na siebie w Rolandzie Garrosie. W 2019 zdecydowanie lepsza była tenisistka z Konstancy (6:1, 6:0). Rok później Polka wzięła srogi rewanż (6:1, 6:2) w drodze po tytuł. W Australian Open 2021 Halep zwyciężyła w trzech setach.

Warto też podkreślić, że awans do półfinału turnieju Indian Wells sprawi, że Iga wyrówna inny rekord. Wiadomo już, że po zakończeniu turnieju w Kalifornii Świątek znajdzie się na drugim miejscu w rankingu WTA i wyrówna dokonania Agnieszki Radwańskiej.