Świątek awansowała do finału Indian Wells

Tenis

Iga Świątek w półfinałowym meczu turnieju Indian Wells pokonała Rumunkę Simonę Halep i awansowała do finału rozgrywek.

O tym, że spotkanie z Halep nie będzie łatwe było wiadome jeszcze przed meczem. Bilans tenisowych starć przed meczem Indian Wells prezentował się na korzyść Halep (2:1). Już pierwsze minuty spotkania w Kalifornii pokazały, że będzie to zacięta walka. Świątek i Halep walczyły dosłownie punkt za punkt. Do rozstrzygnięcia tej partii potrzebny był tie break. W nim Polka nie ustrzegła się pomyłek i kiedy przegrywała 4:6, Rumunka miała dwie piłki setowe. Przegrała obie. Iga tego błędu nie popełniła i na swoje konto mogła zapisać wygraną w pierwszym secie. Rumunka była wściekła i… roztrzaskała rakietę.

W drugim secie to Iga zaczęła nadawać tempo gry, choć jej rywalka długo dotrzymywała jej kroku. Przy stanie 1:1 świątek przełamała rywalkę, ale chwilę później Polka przegrywała już 2:4. Kolejne cztery gemy były już prawdziwym popisem umiejętności tenisistki z Raszyna. Dwa razy przełamała Halep, za każdym razem potrzebowała do tego trzech break pointów. Piłka meczowa wystarczyła za to tylko jedna.

W niedzielnym finale (początek ok godz. 21.00 polskiego czasu) na Igę czekać będzie Greczynka Maria Sakkari. Świątek grała z nią do tej pory cztery razy. Wygrała tylko raz