Sukces w tenisie stołowym!

Grodzisk Maz.

Miłosz Redzimski, zawodnik Bogoria Grodzisk Mazowiecki wywalczył wraz z Wiktorią Wróbel tytuł Mistrza Europy Kadetów w tenisie stołowym. To już drugi medal wywalczony na tych zawodach, a zapowiada się ich więcej!

W finałowym spotkaniu, które odbyło się późnym niedzielnym wieczorem. Nasi reprezentanci pokonali duet czesko-ukraiński: Martin Sip/Veronika Matiunina. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (11:5, 11:5 i 11:9). Do zdobycia tytułu nasz mikst musiał powalczyć w kilku meczach, ogrywając m.in. reprezentantów Niemiec, Rumunii, Rosji, Słowenii, czy Węgier.

Tenisista jest również pewny medalu w deblu kadetów. Grając w parze z Alanem Kulczyckim, zapewnili sobie miejsce w półfinale. Pokonali oni w ćwierćfinale czeski duet Martina Sipa/Stepana Brhela wynikiem 3:0.

Miłosz Redzimski ma szansę na wywalczenie w sumie aż czterech medali, ponieważ w turnieju singlowym jest na etapie ćwierćfinału. Jako jedyny przeszedł do tego etapu Mistrzostw Europy U15 w grze pojedynczej. Zawodnik Bogorii jest jednym z najlepszych zawodników Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Varazdin.

Należy dodać, że świetnymi wynikami może pochwalić się także Zofia Śliwka. Ta impreza to jej debiut w Mistrzostwach Europy. Wywalczyła ona brązowy medal w turnieju drużynowym, a w singlu i deblu dotarła do 1/8 finału.

Zofii Śliwce gratulujemy rewelacyjnego startu, a za Miłosza Redzimskiego trzymamy mocno kciuki i również gratulujemy mu jego dotychczasowych wyników!