Sukces 14-latki z Grodziska

Wrotkarstwo

Zawodniczka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki Barbara Smolińska pokazała się z bardzo dobrej strony podczas VI Pucharu Śląska w jeździe szybkiej na rolkach. 14-latka zajęła 4. miejsce w kategorii open.

Jazda na rolkach to dla wielu fajna okazja do spędzenia wolnego czasu. Stopniowo do naszej świadomości przebija się fakt, że to również sportowa rywalizacja. W Grodzisku Mazowieckim rozwija się sekcja wrotkarska, która odnosi kolejne sukcesy. Barbara Smolińska podczas startu w Pucharze Śląska osiągnęła bardzo dobry wynik. 4. miejsce w kategorii open w półmaratonie (21km) to ogromne osiągnięcie biorąc pod uwagę wiek zawodniczki.

Bez wątpienia występ Smolińskiej świadczy o jej talencie i dobrej pracy wykonanej przez klub z Grodziska. – Jestem dumny i zadowolony, że pojawiła się na listach dziewczyna z Grodziska, która od roku ciężko pracuje. Co prawda to niedługi okres, ale osiągnęła znakomity wynik – dzieli się swoimi odczuciami Paweł Pieniążek, prezes UKS Sparta.

Okazuje się, że jazda na rolkach spotyka się z dużym zainteresowaniem, jednak pojawiają się problemy. – Jestem pod ogromny wrażeniem liczby osoby chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu. Borykamy się z kłopotem braku miejsca na treningi. Na dworze nie ma odpowiednich warunków do jazdy. Dwie czy trzy grupy trenują na hali w Grodzisku, ale ona też pęka w szwach. Właściwie inne sekcje nie mają dla siebie też zbyt dużo miejsca. Warunki bazowe nie są odpowiednie dla tak dużej liczby chętnych do jazdy na rolkach. Myślę, że ta dyscyplina sportu ciągle rozwija się – wyjaśnia Pieniążek.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.