Stal zbyt mocna

Znicz Pruszków nieudane rozpoczął rundę wiosenną. Stal Mielec pokonała zespół Dariusza Banasika 3:1.

W tym sezonie Znicz szczycił się mianem drużyny niepokonanej w meczach wyjazdowych. Dopiero w 20. kolejce zespół z Pruszkowa znalazł pogromcę. Znicz pojechał do Mielca na mecz z liderującą Stalą, która zrobiła wszystko, aby nie przegrać u siebie i umocnić się na czele tabeli.

Od początku spotkania gospodarze ruszyli do przodu. W 6. minucie strzelał Zalepa, jednak na posterunku był Misztal. Stal szybko wyszła na prowadzenie. Nowak w 12. minucie przymierzył i strzałem z dystansu pokonał golkipera gości. Stal atakowała, ale Znicz również szukał swojej szansy. Strzał Kaczmarka zatrzymał Libera. W 33. minucie bramkarz gospodarzy zatrzymał uderzenie Banaszewskiego, a dwie minuty później Prokić podwyższył wynik meczu.

W drugiej części gry aktywny był Kaczmarek. Pomocnik Znicza próbował znaleźć drogę do siatki, jednak brakowało mu celności. W 65. minucie trafił w poprzeczkę. Nadzieję Zniczowi dał Tomasz Chałas, który zimą wrócił do Pruszkowa. W 88. minucie napastnik najlepiej zachował się w zamieszaniu podbramkowym. Chwilę później wynik spotkania ustalił Prokić.

Stal Mielec –  Znicz Pruszków 3:1 (2:0)
Nowak 12′, Prkoić 35′, 90′ – Chałas 88′

Stal: Libera –  Sulewski, Zalepa, Bierzało, Getinger –  Prejs (69′ Sobczak), Lech, Żubrowski, Nowak (90′ Radulj), Cholewiak (83′ Żegleń) –  Prokić (90′ Marciniec)
Znicz: Misztal –  Kucharski (46′ Chałas), Jędrych, Mysiak, Włodarczyk –  Rackiewicz, Niewulis (78′ Bartoszewicz), Machalski, Banaszewski (88′ Górka), Kaczmarek –  Kubicki (71′ Kopciński)