Spójnia odprawiona z kwitkiem

Oby jak najwięcej takich spotkań w wykonaniu Znicza Basket Pruszków. Konsekwentna gra oraz dobra skuteczność pozwoliła podopiecznym Michała Spychały pokonać Spójnię Stargard Szczeciński 80:42.

W odmiennych humorach do tego meczu przystąpili koszykarze obu drużyn. Spójnia przed tygodniem niespodziewanie pokonała na własnym parkiecie Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów Wielkopolski, pruszkowianie wyraźnie ulegli zaś na wyjeździe wiceliderowi drużynie Polskiego Cukru SIDEn Toruń. Ta porażka mocno zmobilizowała jednak zespół, co było widać od pierwszych minut spotkania.

Mądra gra w obronie w połączeniu z dużym zaangażowaniem sprawiła, że pruszkowianie szybko zbudowali dużą przewagę, którą systematycznie powiększali. Spójnia konsekwentnie zacieśniała strefę podkoszową, co tworzyło dogodne pozycje do rzutu z dystansu. Gospodarze często z nich korzystali, w samej tylko pierwszej kwarcie trafiając pięć z dziewięciu rzutów z dystansu. W tej kwarcie od wyniku 14:9 koszykarze Znicza Basket rzucili siedemnaście punktów z rzędu, mocno zniechęcając rywali do gry. Spójnia próbowała poderwać się jeszcze na początku drugiej odsłony, ale osiem kolejnych punktów nie odmieniło losów spotkania.

Gospodarze wygrali wszystkie cztery kwarty tego spotkania, a oprócz Romana Janika każdy z zawodników, który pojawił się tego dnia na boisku zdobył przynajmniej trzy „oczka”. Tym razem punkty w pruszkowskiej drużynie rzucali głównie gracze obwodowi. Z dorobkiem 16 zakończył zawody Dawid Mieczkowski, o trzy mniej miał Michał Aleksandrowicz. Z double-double zawody ukończył zaś Filip Put (15 pkt. i 10 zbiórek). Na uwagę zasługuje osiem punktów powracającego po półrocznej przerwie Grzegorza Malewskiego.

To było nieudane spotkanie dla pochodzących z Pruszkowa obwodowych Spójni. Adrian Suliński rzucił 5 punktów, ale trafił tylko 2 z 9 rzutów z gry. 2 punkty, 3 zbiórki i 3 asysty miał natomiast Michał Kwiatkowski.

Kolejne spotkanie Znicz Basket rozegra w niedzielę 15 grudnia w Szczecinie z drużyną szczecińskich Wilków Morskich. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Znicz Basket Pruszków – Spójnia Stargard Szczeciński 80:42 (31:11, 17:14, 15:9, 17:8)

Punkty dla Znicza: Mieczkowski 16 (4), Put 15 (4), Aleksandrowicz 13 (2), Malewski 8 (1), Czosnowski 7, Kulikowski 7, Wojtyński 7 (1), Lewandowski 4, Linowski 3, Janik 0

Najwięcej dla Spójni: Pytyś 7, Zarzeczny 6 (1)