Siłacze zmierzą się w Pruszkowie

Pruszków

19 maja w obiekcie sportowym przy ul. Kazimierza Lisieckiego 1 w Pruszkowie odbędą się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc pod rangą federacji WRPF – World Raw Powerlifting.

Celem zawodów jest popularyzacja aktywności ruchowej jako formy zdrowego stylu życia oraz propagowanie takiej dyscypliny siłowej jak wyciskanie sztangi leżąc. W zawodach mogą uczestniczyć członkowie klubów sportowych, stowarzyszeń oraz zawodnicy nie zrzeszeni, bez licencji. Wszyscy rywalizują bez koszulek specjalistycznych i bez opasek na łokcie. A żeby zaliczyć wyciśnięcie ciężaru pośladki zawodnika muszą mieć stały kontakt z ławeczką, wolno jedynie oderwać od ziemi pięty i głowę.

Siłacze będą rywalizować w kilku kategoriach: open Absolut Men, Open Absolut Women, Open Służb Mundurowych, Niepełnosprawnych, Wiekowych. Przewidziano też kategorie wagowe, jednak odbędą się one jeśli w danej kategorii wystartuje przynajmniej czterech zawodników.

Gościem specjalnym zawodów będzie Michał Rudziński-Polak, który jako jedyny wycisnął sztangę o wadzę 290 kg (bez koszulki specjalistycznej), prezydent federacji WRPF Polska Andrzej Kocyła oraz Dominika Tajner Wiśniewska – przygotowująca się na wyprawę w Himalaje. 

Start zawodów o godz. 10.00.

Więcej informacji znajdziecie na facebooku: Mistrzostwa Polski Raw WRPF.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.