Sensacyjna porażka Znicza Pruszków

Piłka Nożna

W I rundzie Totolotek Pucharu Polski zespół Znicza Pruszków odnotował sensacyjną porażkę z trzecioligową drużyną Chełmianki. Wyrównane spotkanie rozstrzygnął konkurs rzutów karnych.

Na spotkanie z Chełmianką zawodnicy pruszkowskiej drużyny jechali jako zdecydowani faworyci. Szczególnie, że po drugiej strony murawy stanąć mieli piłkarze nie tylko z niższej ligi, ale też do niedawna znajdujący się w jej strefie spadkowej. Jak szczęśliwe może być jednak własne boisko i jak wysoko nieść potrafi doping własnych kibiców piłkarze Chełmianki w środę udowodnili.

Mecz był wyjątkowo zacięty, co dobrze odzwierciedlają wyniki. Po 90 minutach tablica wyników pokazała 1:1. W dogrywce bramek padło więcej. Po 30 minutach było 3:3. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się piłkarze z Chełma wykorzystując 5 „jedenastek” przy 4 Znicza.

Bramki dla Znicza zdobyli Maciej Machalski (88, 107 z rzutu karnego) i Paweł Tarnowski (100). Dla gospodarzy gole strzelili Wołodymir Hładkyy (27, 120) oraz Patryk Czułowski (99).