Runda zasadnicza na finiszu

Tenis Stołowy

Tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn w tym sezonie prezentują równą formę. Zespół Marcina Kusińskiego w Ekstraklasie kobiet zajmuje pozycję wicelidera. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki.

GLKS w szesnastu spotkaniach wywalczył 26 punktów. Zespół z Nadarzyna wygrał 13 meczów i poniósł trzy porażki. Tenisistki GLKS-u dwukrotnie uznały wyższość zespołu KTS Spar Zamek Tarnobrzeg oraz przegrały z drużyną z Sochaczewa. Obecnie wyprzedzają SKTS o dwa oczka i w play-off zapewne będą rywalizować z ekipą Bronisława Gawrylczyka.

Klub z Nadarzyna miał fantastyczną serię. Osiem kolejnych zwycięstw z rzędu pokazywało, że forma zespołu stoi na wysokim poziomie. W 16. kolejce Ekstraklasy przyszedł prawdziwy test. GLKS pojechał do Tarnobrzega i przegrał 1:3 z KTS Spar Zamek, który rozdaje karty w lidze.

Przed klubem z Nadarzyna jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej. 29 kwietnia zagra u siebie z AZS-em UMCS Optima Lublina, a 1 maja pojedzie do Częstochowy na spotkanie z Aroteam AZS Ajd. GLKS musi się mieć na baczności, bo za plecami czai się SKTS, który traci do ekipy z Nadarzyna dwa punkty.

Na pierwszy plan w drużynie Marcina Kusińskiego wysuwa się Zhao Xue, która poniosła tylko cztery porażki. 22-letnia Chinka odniosła 21 zwycięstw. Kroku dotrzymuje jej Klaudia Kusińska, która może pochwalić się bilansem 16:6. Paulina Krzysiek w tym sezonie wygrała tylko cztery mecze, zanotowała 16 porażek.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.