Roszady w składzie i znów porażka Znicza Basketu

W ostatnim czasie pruszkowski zespół opuścił Marcin Ecka, a drużynę wzmocnił Janavor Weatherspoon. Zmian jednak nie było w rubryce wyniki – Znicz Basket znów przegrał. Tym razem pruszkowian ograł najgorszy zespół w lidze, Victoria Górnik Wałbrzych.

Wałbrzyszanie do środy przegrali wszystkie mecze ligowe w tym sezonie. Przerwanie fatalnej passy nastąpiło właśnie w meczu ze Zniczem Basketem, którego grę poprowadził nowy-stary człowiek w drużynie. Janavor Weatherspoon w poprzednim sezonie był trenerem pruszkowian, a teraz czarnoskóry rozgrywający odpowiadać będzie za prowadzenie zespołu na parkiecie. Wcześniej z drużyną pożegnał się Marcin Ecka, którego zmusiły do tego powody osobiste.

Środowy mecz w Wałbrzychu od początku nie układał się po myśli naszego zespołu. Po kilku akcjach gospodarze prowadzili 8:2. Zniczowi Basketowi udało się wyrównać i wyjść na prowadzenie pod koniec pierwszej kwarty, ale tylko na chwilę i tylko raz w całym meczu. Pierwszą odsłonę Górnik wygrał 23:22. W kolejnych partiach gospodarze powiększali przewagę i wygrali całe spotkanie 100:89.

Jedyne co cieszy, to dobra gra Weatherspoona, który jest naszą nadzieją na kolejne mecze. Amerykanin z polskim paszportem w całym meczu rzucił 25 punktów. W zespole wałbrzyskim najskuteczniejszy był Marcin Sterenga (26 „oczek”).

Victoria Górnika Wałbrzych – Znicz Basket Pruszków 100:89 (23:22, 27:18, 20:26, 30:23)