Rolkarze z Grodziska pokazali klasę

Wrotkarstwo

Z tytułem mistrzyni Polski młodzików w biegu punktowym ze Słomczyna wróciła Maria Dobosz z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki. Inni reprezentanci grodziskiego klubu również nie zawiedli w torowych mistrzostwach Polski w jeździe szybkiej na rolkach.

UKS Sparta to klub, który idzie do przodu. Sekcja wrotkarska jest tego najlepszym przykładem. Młodzi zawodnicy jeżdżą po Polsce i zdobywają cenne doświadczenia. W torowych mistrzostwach Polski w Słomczynie wystartowało blisko 300 zawodników, w tym 20 z Grodziska.

Nie obyło się bez sukcesów. Maria Dobosz świetnie radzi sobie na torze łyżwiarski, ale zakładając rolki również jest nie do zatrzymania. Zawodniczka wywalczyła złoto w mistrzostwach Polski młodzików w biegu punktowym. Dodatkowo sięgnęła po srebro na 300 i 500 metrów. Również grodziska sztafeta spisała się na medal. Dobosz, Marta Dobrowolska i Barbara Smolińska sięgnęła po wicemistrzostwo kraju kadetek. Kolejne medale były o krok. Dobrowolska i Smolińska zajęły 4. miejsca odpowiednio w biegu na eliminacje oraz na punkty. 

Kolejne sukcesy potwierdzają, że warto było zaangażować się i stworzyć warunki do trenowania dla miłośników jazdy na rolkach. – Gdy 13 marca 2014 roku zdecydowałem wspólnie z Prezesem Pawłem Pieniążkiem o założeniu sekcji wrotkarskiej w  UKS Sparta wiedziałem, że uda się stworzyć w Grodzisku warunki do uprawiana tego sportu w zakresie nauki i doskonalenia jazdy. Nie spodziewałem się, że damy naszym zawodnikom możliwości, które pozwolą im brać udział w rywalizacji sportowej. Nie mówiąc już o jakichkolwiek sukcesach. Udało nam się stworzyć mocną sekcję bez szkoły sportowej, co w sporcie wyczynowym jest bardzo trudne –  wyjaśnia Sławomir Chmura, trener UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.