Raszynianka zajęła drugie miejsce w Grand Prix Polski w pływaniu

Raszyn

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu. Drugie miejsce w zawodach sportowych zajęła Aleksandra Polańska z GOS Raszyn.

Od soboty 27 do niedzieli 28 lutego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu. Zawodnicy mieli do dyspozycji 50-metrowy basen. Mistrzostwa były okazją aby uzyskać minimum kwalifikacyjne do zbliżających się igrzysk w Tokio.

Aleksandra Polańska zawodniczka GOS Raszyn wywalczyła drugie miejsce i zdobyła 2357 punktów w klasyfikacji mistrzostw Polski.

Niespełna 21-letnia zawodniczka jest utalentowaną pływaczką. W 2018 roku Aleksandra Polańska wywalczyła w mistrzostwach Polski w Łodzi brąz na 100 i 200 metrów. Rok później pływaczka zdobyła złote medale na dystansach 200 i 400 metrów, a na 100 i 800 metrów uzyskała medale ze srebrnego kruszcu. W 2019 roku raszynianka zakwalifikowała się do polskiej reprezentacji na mistrzostwa świata seniorów w Korei Południowej. Rok później podczas mistrzostw Polski w Olszynie na basenie 25-metrowym Polańska ustanowiła rekord na 400 m w pływaniu stylem dowolnym.

Forma młodej zawodniczki daje nadzieję na powrót sukcesów z czasów Otylii Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego. Przed raszynianką jest jeszcze wiele lat kariery sportowej. Patrząc na formę zawodniczki można mieć nadzieję na kolejne zwycięstwa.