Punkt zdobyty w Rybniku

Piłka Nożna

Znicz Pruszków zanotował drugi remis z rzędu, a trzeci w rundzie wiosennej. Żółto-czerwoni musieli zadowolić się jednym punktem w wyjazdowej rywalizacji z ekipą ROW 1964 Rybnik.

Podopieczni Dariusza Banasika radzą sobie najlepiej w meczach wyjazdowych spośród wszystkich II-ligowców. Znicz zanotował tylko jedną porażkę. Lepsza od pruszkowskiej drużyny okazała się Stal Mielec. Znicz na obcym terenie wygrał sześć meczów i sześć zremisował. Przed pojedynkiem w Rybniku faworyta było łatwo wskazać, gdyż gospodarze tułają się w dolnych rejonach tabeli i cały czas muszą mieć się na baczności.

Jednak ROW nie przestraszył się zespołu walczącego o awans do I ligi. Znicz w pierwszych minutach musiał być czujny w obronie. W 7. minucie swoich sił próbował Szymon Jary. Odwaga popłaca. Najlepszym dowodem na to jest 17-letni Bartosz Ślisz. Młodzian z Rybnika w 13. minucie przysunął zza linii pola karnego i piłka znalazła drogę do bramki. ROW miał szansę podwyższyć wynik spotkania, jednak z pięciu metrów nie trafił Jary.

W drugiej połowie do przodu ruszyli goście. Efekty były widoczne praktycznie od razu. W 48. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Andrzej Niewulis, który skierował piłkę do siatki. Przyjezdni kontynuowali ataki, jednak po raz drugi Kajzera nie pokonali.

Po 26. kolejkach Znicz ma na swoim koncie 45 punktów i do lidera z Mielca traci 7 oczek.

ROW 1964 Rybnik – Znicz Pruszków 1:1 (1:0)
Ślisz 13′ – Niewulis 48′

ROW 1964: Kajzer – Krotofil, Broniewicz, Grolik, Gojny – Mandrysz (85′ Siwek), Muszalik, Jary, Slisz, Musiolik (85′ Dzierbicki) – Gładkowski (89′ Płonka)

Znicz: Misztal – Kucharski, Jędrych, Mysiak, Włodarczyk – Kaczmarek (87′ Rackiewicz), Niewulis, Bartoszewicz (90′ Janiszewski), Chałas (68′ Kopciński), Jagiełło (73′ Stryjewski) – Kubicki

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.