Puchar Tymbarku: koniec dla naszych

Na szczeblu wojewódzkim nasze drużyny zakończyły udział w Turnieju o Puchar Tymbarku. Finał odbył się w poniedziałek w Miętnem.

Turniej o Puchar Tymbarku to rozgrywki dla chłopców i dziewcząt do lat 10. Nagrodą co roku jest wyjazd na jeden ze stadionów europejskich. Tym razem zwycięzca finału krajowego pojedzie na San Siro do Mediolanu.

Niestety chłopcom i dziewczynkom z naszego regionu nie będzie dane wyjechać do Włoch. W finale wojewódzkim brały udział trzy drużyny, dwie męskie i jedna żeńska, ale faza grupowa to wszystko, na co było ich stać.

Na szczeblu powiatowym z Pruszkowa i okolic rywalizowało 10 drużyn. Mistrzem powiatu pruszkowskiego został UKS Brwinów. Z powiatu grodziskiego do imprezy zgłosiły się dwie drużyny. Dzięki zwycięstwu nad SP w Adamowiźnie, to SP nr 2 w Grodzisku zagrał w finale wojewódzkim.

Adamowizna miała jednak swoją reprezentację wśród dziewcząt. To jedyna żeńska drużyna z naszego regionu, która zgłosiła się do Turnieju o Puchar Tymbarku i bezpośrednio awansowała do finału wojewódzkiego. W nim zajęła 3. miejsce w grupie A. Awans do półfinałów przysługiwał tylko zwycięzcy grupy.

Lepiej wiodło się naszym chłopcom. Brwinowianie byli nawet bliscy wyjścia z grupy – do tego zabrakło im dwóch strzelonych bramek. Ostatecznie zajęli drugie miejsce w grupie, z taką samą ilością punktów, jak zwycięska Korona Ostrołęka. Uczniowie SP nr 2 w Grodzisku również zajęli drugie miejsce w grupie.