Pruszkowski akcent na mistrzostwach świata

Sporty Walki

W Krakowie odbyły się mistrzostwa świata w karate tradycyjnym. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Karate Klub Pruszków. Aleksandra Gorzka wywalczyła tytuł mistrzyni świata! Z medalami z Krakowa wracają również Damian Pawlik i Maciej Szcząchor.

Po raz kolejny Gorzka potwierdziła swoją dominację. W 2015 roku triumfowała w mistrzostwach Polski i wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki w Europie. Teraz poszła za ciosem. W Krakowie w konkurencji kata wywalczyła złoty medal. Zawodniczka Karate Klub Pruszków wyprzedziła Abooali Sooomlaz z USA oraz Marię Depta.

To niejedyna zdobycz Gorzkiej podczas mistrzostw świata. W kumite drużynowym zawodniczka z Pruszkowa stanęła na najwyższym stopniu podium razem z Marią Depta, Justyną Marciniak i Agnieszką Sajdutka. Polki wyprzedziły Czeszki i Litwinki.

W fuko-go mężczyzn z brązowych medali cieszą się Maciej Szcząchor i Damian Pawlik. Ten drugi stanął również na najniższym stopniu podium w koshiki karate. – Jestem zadowolony z osiągniętych rezultatów. Dałem dobre walki i w efekcie mogę się cieszyć ze zdobycia dwóch medali – mówi Damian Pawlik.

Czempionat stał na wysokim poziomie, więc trzeba było dać z siebie wszystko, aby wywalczyć medal. – Mistrzostwa świata w Krakowie były bardzo dobrze zorganizowane. Poziom sportowy był wysoki. W każdej konkurencji startowała duża liczba zawodników. Dostać się do pierwszej „czwórki” było niezwykle ciężko – wyraża swoją opinię zawodnik Karate Klub Pruszków.