Porażka Znicza Basketu ze Startem

Znicz Basket Pruszków przegrał 80:83 z Olimpem Startem Lublin, który bezpośrednio wyprzedza nasz zespół w tabeli.

Pruszkowianie zanotowali bardzo dobrą pierwszą kwartę, wygrywając 29:19. W dwie minuty drugiej ćwiartki roztrwonili jednak przewagę. Wówczas na prowadzenie wyszli goście. Do przerwy Zniczowi Basketowi udało się odzyskać prowadzenie, jednak w trzeciej kwarcie znów dominowali lublinianie. Ostatnia część gry była bardzo wyrównana, więc sytuacja nie uległa już zmianie.

W pruszkowskim zespole najwięcej punktów rzucił Janavor Weatherspoon (23). Dobry mecz rozegrał Bartłomiej Piotrowski, który w tym sezonie rzadko jest w składzie meczowym. 20-latek rzucił 16 „oczek” z 60-cio procentową skutecznością.

Pruszkowianie wciąż okupują 9. miejsce w lidze i do Olimpu Startu tracą dwa punkty. Do końca rundy zostało dziesięć spotkań.

Znicz Basket Pruszków – Start Lublin 80:83 (29:19, 20:26, 17:26, 14:12)

Znicz Basket: J. Weatherspoon 23 (5), B. Piotrowski 16 (3), S. Nowak 15, G. Radwan 14 (2), T. Briegmann 8 (1), W. Fraś 3, M. Aleksandrowicz 1, A. Suliński 0, G. Malewski 0, D. Czubek 0

Olimp Start: T. Prostak 22 (3), T. Celej 21 (4), A. Bidyński 14 (2), Ł. Kwiatkowski 10, Ł. Jagoda 10 (2), P. Kowalski 6, S. Prażmo 0, A. Myśliwiec 0